Pro lékaře:

Zhotovení OPG dokumentace AJAT – možnosti zobrazení – sekční snímek (postranní úsek, frontální úsek), TMK – Digitální panoramatický 2D Rentgen je výjimečným přístrojem umožňujícím prostorové zobrazení anatomických struktur a zajišťuje tak maximálně přesnou diagnostiku a plánovaní při chirurgických výkonech a implantacích. Díky pokročilé technologii jsou dávky rentgenového záření omezeny na absolutní minimum. OPG AJAT momentálně s nejlešími snímky na trhu díky multifokální technologii.


V rámci našeho pracoviště rádi nabízíme spolupráci doporučujícím zubním lékařům, kteří k nám posílají své pacienty na specializovanou péči, především v oblasti dentoalveolární chirurgie a implantologie.
Pro pacienty:

Vyšetření zubního kazu
Mezi základní vyšetření zubního kazu patří zhotovení RTG snímku (tzv. bitewing), který je součástí každé vstupní a preventivní prohlídky. Význam zhotovení RTG snímku je obrovský, protože mnoho zubních kazů zejm. v mezizubních prostorách nelze včas jiným způsobem odhalit. Bolest nebo „díra“ v zubu – to jsou známky rozsáhlejšího kazu. Naším cílem je odhalit kaz v úplném začátku.

Dentální hygiena
Dentální hygienistka(nebo zubní lékař/ka) zhodnotí stav zubů a dásní, prověří účinnost, s jakou si pacient čistí zuby. Při následném poučení, léčbě a vedení pacienta jeho ústní hygienou je cílem, aby si byl pacient schopen zuby čistit tak, aby se zuby nekazily a dásně byly zcela zdravé.